0

Instalacja PE

Kolano PE skręcane GZ 50x1 1/2 707050 Hydrobud

Kolano PE skręcane GZ 50x1 1/2 707050 Hydrobud
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 19,00 PLN 15,45 PLN netto
Producent: Różni producenci
Model: 707050
Status: Wysyłamy w ciągu 24h
Wysyłka: 19,00 PLN (przedpłata) 21,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Kolano PE skręcane GZ 50x1 1/2 707050 Hydrobud
 

Oprócz spajania rur poprzez zgrzewanie i wtłaczanie możemy zastosować praktyczne elementy łączące. Należą do nich złączki PE. Ich użycie jest proste i szybkie. Polega na nakręceniu rury na gwintowany element lub wkręceniu wewnątrz niego (złączki skręcane PE). Zaciska się także rurę umieszczoną w złączce zaciskowej za pomocą nakrętki.
Rury oraz odpowiednie dla nich złączki to podstawa budowy nowoczesnej sieci przesyłu płynów. Instalacje tego typu są łatwe w konstrukcji i bezawaryjne. Stosując je, można liczyć na znaczne oszczędności podczas prowadzenia inwestycji.

Do dystrybucji wody i gazu tradycyjnie używano rur miedzianych i stalowych. Ich wadami jednak były podatność na korozję, brak elastyczności oraz wysoki koszt instalacji. Rozwiązaniem pozbawionym tych minusów jest PE, czyli polietylen (powszechnie znany jako plastik).
Obecnie rury PE są uznawane za najlepszą alternatywę dla rur z metalu. Poleca się je do większości instalacji przesyłu cieczy: wody pitnej, ścieków, szlamów, chemikaliów, ale także gazu czy sprężonego powietrza. Korzysta się z nich również do pokrywania przewodów telekomunikacyjnych lub kablowych.
 

Zalety instalacji PE:

  • Dzięki gładkim ścianom wewnętrznym zapewniają niski opór tarcia.
  • Ich żywotność to nawet sto lat. Trwałość sprawia, że nie ma potrzeby przeprowadzania kosztownych remontów i wymian instalacji.
  • Są odporne na korozję, wpływ chemikaliów, niską temperaturę, promieniowanie UV czy działalność bakterii i grzybów.
  • Cechują się elastycznością, dzięki czemu budowanie systemu rur jest prostsze niż w przypadku rur metalowych. To także oszczędność, gdyż nie trzeba stosować wielu łączeń. Tam, gdzie są one potrzebne, używa się np. funkcjonalnych złączek skręcanych zaciskowych PE. Elastyczność oznacza także duże możliwości tłumienia fali uderzenia hydraulicznego.
  • Używając zgrzewania termotopliwego, uzyskuje się złącza w pełni odporne na obciążenia końcowe. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania betonowych bloków oporowych. Używa się także techniki zgrzewania doczołowego.
     

Dane techniczne: 

- Typ produktu: kolano z gwintem zewnątrznym
- Rozmiar: 50x1 1/2"
- Ciśnienie w temperaturze +20°C: 2,0 MPa
- Maksymalna temperatura pracy: +80°C

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty polecane