0

Zawory do grzejników

Zawór mieszający ATM561 DN20 G1" 20÷43°C Kvs 2,5 m3/h

Zawór mieszający ATM561 DN20 G1" 20÷43°C Kvs 2,5 m3/h
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 279,00 PLN
Producent: Afriso
Model: 1256110
Status: Wysyłamy w ciągu 24h
Wysyłka: 21,00 PLN (przedpłata) 26,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Zawór mieszający ATM561 DN20 G1" 20÷43°C Kvs 2,5 m3/hATM 561 - termostatyczny zawór mieszający przeznaczony do regulacji temperatury w domowych instalacjach ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania.
Posiada funkcję "bez oparzeń".


Termostatyczny zawór mieszający ATM przeznaczony jest do regulacji temperatury ciepłej wody użytkowej dostarczanej do baterii umywalkowych lub prysznicowych. Powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem, szybka reakcja na zmiany temperatury oraz ciśnienia wody. Zawór ATM umożliwia bezpieczne przegrzewanie wody w zasobnikach c.w.u. w celu ochrony przed bakteriami Legionelli, bez narażania użytkowników na poparzenie. Może być także stosowany w instalacjach ogrzewania podłogowego, gdzie zastępuje rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Przeznaczony jest do pracy z czystą wodą lub z wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu.


 Konstrukcja wewnętrzna:

Innowacyjna konstrukcja wewnętrzna, która działa w oparciu o tuleję mieszającą, pozwala na osiągnięcie lepszej dokładności regulacji 
w trudnych warunkach hydraulicznych.
 Dzięki temu zawór ATM jest bardziej odporny na potencjalne zanieczyszczenia.
 

Zawór ATM wyposażony jest w dodatkową sprężynę zabezpieczającą przed uszkodzeniem termostatycznego czujnika, który reaguje na zmianę temperatury wody zmieszanej i dodatkowa sprężyna chroni element termostatyczny podczas przypadkowego przegrzania zaworu.
 

Wszystkie elementy wewnętrzne zaworu ATM wykonane są z najlepszego możliwego rodzaju mosiądzu DZR, 
który odporny jest na procesy odcynkowania oraz zawiera mniej ołowiu niż inne mosiądze stosowane pospolicie w branży instalacyjnej. Dzięki temu zawór ATM jest wyjątkowo trwały, a woda przez niego przepływająca jest zdrowa i nie jest zanieczyszczona szkodliwym ołowiem.
 


 Podwójna skala:

Wskaźnik nastawy i dwa rodzaje skali umożliwiają łatwiejszą i szybszą nastawę.

  • Skala zewnętrzna – czytelna z połówkami wskazań.
  • Skala wewnętrzna – orientacyjna, w stopniach Celsjusza, dla szybkiego,orientacyjnego ustawienia żądanej temperatury wody
    zmieszanej na wylocie zaworu.

     

Możliwość zaplombowania pokrywki i podglądu nastawy:

Możliwe jest zaplombowania pokrywki zabezpieczającej w celu zabezpieczenia zaworu ATM przed zmianą nastawy, a dzięki okienku istnieje możliwość podejrzenia nastawy zaworu ATM.


 


Różne rodzaje gwintów:

Wykonanie zaworów z różnymi typami gwintów, o różnych rozmiarach pozwala na dobranie zaworu do różnych aplikacji. Montaż jest szybki,bez stosowania dodatkowych redukcji i przyłączy. Dodatkowo można zastosować śrubunki z zaworami zwrotnymi, które umożliwiają szybki montaż albo demontaż zaworu mieszającego z instalacji w celu wyczyszczenia, konserwacji bądź wymiany.
Gniazdo na klucz typu 'imbus':

Gniazdo na klucz imbusowy do obracania pokrętłem zaworu w razie problemów ze zmianą nastawy z powodu zabrudzenia lub wysokiego ciśnienia.
Idealne rozwiązanie gdy nie ma miejsca aby chwycić wygodnie pokrętło.    

Wskaźnik nastawy:

Budowa pokrętła umożliwia wygodną i precyzyjną nastawę. W sposób wyraźny pokazuje w jakiej pozycji ustawiony jest zawór ATM.

                                                             
 
 1) Karta katalogowa

2) Deklaracja producenta

3) Instrukcja obsługi

4) Krajowa deklaracja właściwości użytkowych


- do pobrania w zakładce 'PLIKI'


 


Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy
Pliki

Kontakt ze sklepem