0

Zestawy hydroforowe

Zbiornik hydroforowy pionowy 150L OMNIGENA

Zbiornik hydroforowy pionowy 150L OMNIGENA
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 502,57 PLN
Producent: Omnigena
Model: ZBIOR/3764
Status: na zamówienie: sklep@bolesta24.pl
Wysyłka: 180,00 PLN (przedpłata) 190,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Zbiornik hydroforowy pionowy 150L OMNIGENAWoda w hydroforze tego typu znajduje się wewnątrz przepony (gumowy worek) i nie ma kontaktu ze ścianami zbiornika, co zapobiega korozji i wydłuża czas eksploatacji zbiornika. Zastosowanie przepony eliminuje również konieczność częstego uzupełniania powietrza (otaczającego przeponę) jak w zbiornikach tradycyjnych.

W razie konieczności uzupełnienia ciśnienia można wykorzystać do tego zwykłą pompkę samochodową. Instalacja i eksploatacja są proste i nieuciążliwe.


Zbiorniki ciśnieniowe wykorzystywane są w domowych instalacjach wodociągowych, przepompowniach, przemysłowych stacjach wodociągowych itp. Zastosowanie zbiorników ciśnieniowych powoduje stabilizację ciśnienia wody oraz zwiększenie czynnej objętości instalacji wodociągowej. W efekcie wydłuża się żywotność pompy.


W zbiornikach zainstalowano elastyczną przeponę (worek gumowy) który rozdziela przestrzeń w zbiorniku na dwie części. W przeponie magazynowana jest woda. Między przeponą a ścianami zbiornika wtłoczone jest powietrze pod ciśnieniem. Zbiorniki napełnione są fabrycznie powietrzem o ciśnieniu 1,5 bar,. Jeżeli ciśnienie powietrza jest większe lub mniejsze od podanej wartości należy doprowadzić do ciśnienia właściwego za pomocą pompki samochodowej lub sprężarki.

Do pompowania lub spuszczania powietrza należy wykorzystać specjalny wentyl w tylnej części zbiornika. Ciśnienia powietrza należy okresowo sprawdzić raz na pół roku.


 Zalety hydrofora 150l pionowego: przekrój zbiornika pionowego Aquasystem, Aquapress

 

 • Łatwy montaż
 • Wysoka jakość
 • Solidna konstrukcja
 • Zbiornik zewnętrznie emaliowany
 • Pojemność użytkowa zbiornika przeponowego jest dużo większa niż zbiorników tradycyjnych bez przepony
   

Zbiorniki Aquasystem i Aquapress o pojemności 100,150,200,300,500L zarówno poziome jak i pionowe są wyposażone  w dodatkowy otwór technologiczny. Można go wykorzystać do zamontowania manometru, który będzie mierzył ciśnienie cieczy w zbiorniku. Otwór ten znajduje się po przeciwnej stronie otworu wlotowego. Przed napełnieniem zbiornika wodą należy otwór ten zaślepić odpowiednim korkiem, ewentualnie wkręcić manometr.

 Wymiary zbiorników przeponowych PIONOWYCH
 

Pojemność [litry] Wysokość [mm] Szerokość [mm] Średnica króćca [cal]
100 850 495 1"
150 975 550 1"
200 1085 600 1" lub 1¼"
300 1240 650 1¼"
500 1490 750 1¼"

Podane wymiary zbiorników są przybliżone i mogą ulec zmianie.
 Parametry zbiornika hydroforowego:
 

 • Orientacja: pionowy
 • Pojemność [L]: 150
 • Rodzaj zbiornika: zbiornik przeponowy
 • Szerokość [mm]: 550
 • Waga [kg]: 24


 


Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem